Menu
2019-11-04

... mów światu o Kenii ...

"Mów swoim przyjaciołom, mów światu o Kenii..." poprosił na początku znajomości nasz kenijski przyjaciel.

Robert Władysław Bauer zrobiłeś to najszczerzej i najpiękniej jak można było w formacie tego programu.

Pamiętam jak Robert wrócił z Kenii we wrześniu, jak mieszały się w nim uczucia i emocje. Zwykle kiedy wracamy, potrzebujemy czasu, żeby uporządkować kipiące w nas wspomnienia, wzruszenia, radości i smutki. Dużo rozmawiamy, rozważamy, planujemy, snujemy marzenia... We wrześniu obok standardowych tematów, pojawił się jeszcze jeden niecodzienny - nagranie materiału dla programu "Polacy za granicą". Robert z natury jest małomówny, jest introwertykiem, a tu jeszcze pogoda nie sprzyjała, padający niemal cały czas deszcz i duża ilość ołowianych chmur odebrały naszej Kenii fotogeniczność i kolory, nasza Madzia była chora na ospę wietrzną, a niedawna rodzinna tragedia położyła się cieniem na spontaniczności i naturalnej radości, jaka zazwyczaj panuje w naszym domu.

Ale moi drodzy udało się! Udało się dzięki pracy wspaniałego operatora, dzięki niezwykle pozytywnej prowadzącej, dzięki naszym dzieciakom z wioski i Robertowi, który po prostu był sobą i czuć było, że jest wśród swoich. Jak w pewnym momencie pogładził Madzie po główce, a ona się rozpromieniła, jak wziął na ręce Shaharka, który jak zwykle wybiegł mu na przeciw, jak na koniec pięknie zaapelował " uwierzcie tym ludziom, zaufajcie im"... wzruszyłam się.

Zatem zapraszam do obejrzenia materiału wszystkich, którzy chcą poczuć choć odrobinę to, co my czujemy. Dla tych co poszli wcześniej spać, utknęli w korku na autostradzie, byli u rodziny na drugim końcu Polski albo po prostu przegapili, prezentujemy fragment programu z kanału POLSAT PLAY "Polacy za granicą - Kenia".

Na koniec serdeczne podziękowania dla Krzysztof Białek, Ren Lis, Agnieszka Kołodziejska.

Dla tych co poszli wcześniej spać, utknęli w korku na autostradzie, byli u rodziny na drugim końcu Polski albo po prostu przegapili, prezentujemy fragment programu z kanału POLSAT PLAY "Polacy za granicą - Kenia".

Zdjęcie pochodzi ze strony na Fecebooku: https://www.facebook.com/polacyzagranicapolsatplay/posts/726543301145469

Tutaj istnieje możliwość skomentowania tej wiadomości na portalu społeczniościowym Facebook.

Partnerzy